Zissor

 
it paslaugos ir programavimas
Veikla

„Zissor“ yra vienas pirmaujančių tiekėjų pasaulyje, teikiančių dokumentų skaitmeninimo sprendimus verslui. Šiam tikslui bendrovė įkūrė pirmąjį pasaulyje tokį paslaugų centrą.

Pagrindiniai „Zissor“ produktai – „Zissor žiniasklaidos sistema“ (angl. Zissor Media System), kuria naudojasi didžiausios pasaulio žiniasklaidos stebėjimo bendrovės, ir „Zissor turinio sistema“ (angl. Zissor Content System). 

Klientai

Žiniasklaidos stebėjimo rinkoje „Zissor“ išsiskiria inovatyvumu ir gali pasiūlyti išskirtinį bei efektyvų straipsnių segmentavimą. Bendrovės klientai yra žiniasklaidos stebėsenos kompanijos, nacionaliniai archyvai, bibliotekos bei laikraščių leidėjai. 70 proc.klientų yra nuolatiniai.
Pastaraisiais metais "Zissor" suskaitmenino daugiau kaip 40 įvairių laikraščių ir žurnalų archyvų.

Intelektinis kapitalas

Bendrovė turi daugiau kaip 20 metų skaitmeninimo patirtį ir yra vertinama kaip programinės įrangos bei paslaugų, skaitmeninant laikraščius ir žurnalus, teikėja.

„Zissor“ glaudžiai bendradarbiauja su bibliotekomis ir žiniasklaidos stebėjimo bendrovėmis, dalindamasi patirtimi bei, atsižvelgdama į klientų vertinimą, siekia tobulinti savo programinės įrangos portfelį.

Produktai

„Zissor žiniasklaidos sistema“ (angl. Zissor Media System) – tai bendrovėms skirta žiniasklaidos stebėjimo sistema siūlanti sprendimus, reikalingus žiniasklaidos stebėjimui ir leidinio iškarpų formavimui. Informacija gali būti įkeliama (TIFF, JPG, PDF, XML) ir pateikiama įvairiais formatais (JPG, PDF, XML). Šią sistemą sudaro vienu metu veikiančios įvairios programos, leidžiančios efektyviai ir minimaliais resursais pasiekti geriausią rezultatą.


„Zissor turinio sistema“ (angl. Zissor Content System) – tai laikraščių ir žurnalų archyvams skaitmeninti skirta programinė įranga. Programa leidžia apdoroti ir skenuotus mikrofilmus, ir popierinius dokumentus TIFF ar JPG formatais ar tiesiogiai konvertuoti iš PDF. Suskaitmenintą informaciją galima pateikti JPG, PDF arba XML formatais. Šią sistemą paprastai naudoja bibliotekos, archyvai, taip pat leidėjai, norintys suskaitmeninti archyvus ir/ar konvertuoti dokumentus iš PDF į XML formatą. Ją pasitelkia ir šią rinką aptarnaujantys paslaugų centrai.

„Zissor skaitmeninimo paslaugos“ (angl. Zissor Digitization Services) – tai pilnas paslaugų paketas, skirtas laikraščių ir žurnalų archyvams skaitmenizuoti. Tam, kad galėtų pasiūlytų klientams tokį paslaugų paketą, „Zissor“ bendradarbiauja su keletu partnerių, skenuojančių mikrofilmus ir popierinius dokumentus, ir yra apdorojusi milijonus puslapių įvairiems archyvams.

Be to, bendrovė gali konvertuoti PDF formato dokumentus į JPG, PDF ir XML formatus, kas leidžia suvienodinti archyvo formatą. Lankstumas pasirenkant formatą leidžia pasirinkti norimą peržiūros ir paieškos įrankį.

Pasiekimai

Norvegijos regioninis laikraštis „Hamar Arbeiderblad“ 2012 m. suskaitmenino visą laikraščių archyvą. „Zissor“ įgyvendino visą šį projektą – partnerių skenavimo biure suskaitmenino 13 tonų popieriaus, t. y. apie 700 įrištų knygų, apimančių 1924-2007 m.

Italijos Turino miesto laikraštis „La Stampa“ buvo suskaitmenintas naudojant „Zissor turinio sistemą“. „Zissor“ optinio simbolių atpažinimo programę įrangą pasitelkęs partneris galėjo automatiškai sugeneruoti straipsnius ir rankiniu būdu pažymėti daugiau kaip 22 mln. straipsnių arba 2,1 mln. puslapių iš 1867-2010 m. archyvo. Tai buvo padaryta naudojant „Zissor“ programinę įrangą, o visi metaduomenys buvo eksportuoti į specialiai šiam projektui sukurtą XML. Skenavimas buvo atliktas iš mikrofilmų. Archyvą galite rasti čia.

Fransta mieste Švedijoje įsikūręs Nacionalinio archyvo medijos konvertavimo centras (švedų k. Riksarkivet Media Conversion Centre) įsidiegė „Zissor turinio sistemą“, siekdamas suskaitmeninti tiek senus, tiek naujai leidžiamus šalies laikraščius. Naudojant „Zissor“ programinę įrangą optiniam simbolių atpažinimui ir automatinį straipsnių atpažinimą, šiame centre kasdien yra skaitmenizuojama iki 50 tūkst. puslapių.

Jungtinės Karalystės bendrovė „Cision UK Gorkana Group“ (ankščiau – „Durrants“ ir „Gorkana Group“) „Zissor žiniasklaidos sistemą“ spaudos iškarpoms gaminti naudoja nuo 2000 m.  Nuo tada, pasitelkiant „Zissor“ įrangą, buvo apdorota daugiau kaip 340 mln. puslapių. Beveik 20 metų sistema veikia visos paros režimu.

Ove Dirdal
CEO

ove@zissor.com