Norway Registers Development AS

 
verslo klimato gerinimas ir e. valdymas
Veikla

„Norway Registers Development“ AS (NRD AS) yra teisinių, konsultacinių, ir projektų valdymo žinių centras. Bendrovė registruota Sandvikoje, Norvegijoje. NRD AS kompetencija ir paslaugos:

  • Verslo sąlygų bei konkurencinės aplinkos gerinimas;
  • Konsultacijos – teisinės ir organizacinės reformos ir jų įgyvendinimas;
  • Teisinės ir organizacinės bazės modernizavimas – verslo, turto, hipotekos, licencijų ir gyventojų registrų sistemos;
  • Verslo priežiūros institucijų pertvarkos ir verslo taisyklių supaprastinimas;
  • IT paremtos efektyvios, skaidrios ir atskaitingos Vyriausybės kūrimo projektai;
  • Viešųjų pirkimų, centralizuotų pirkimų, teismų modernizacija;
  • Valstybės valdomų įmonių reformos;
  • Konsultacijos atvirų duomenų klausimais;
  • E. demokratijos sistemų kūrimas;
  • Sprendimai ir patikrintos metodikos, didinantys motyvaciją mokėti mokesčius, mokesčių surinkimo sistemos (angl. eFilling).
Įmonė taip pat vykdo kitų „INVL Technology“ portfelio bendrovių verslo plėtrą augančiose rinkose.


NRD buvo įkurta Norvegijoje 1995 metais ir priklauso UTIB „INVL Technology“ portfeliui nuo 2011 m. Bendrovės veiklos biurai (NRD AS dukterinės įmonės) yra Lietuvoje, Tanzanijoje, Ruandoje,  Ugandoje ir Bangaldeše.

Klientai

Mauricijaus Registrų centras, Burundžio centrinis bankas, Gyventojų tapatybės departamentas prie Kambodžos Karalystės Vidaus reikalų ministerijos, Lesoto karalystės vyriausybė, Ugandos Investicijų Taryba, Ugandos Registrų Centras, Ugandos nacionalinė informacinių technologijų agentūra, Liberijos Prekybos ir pramonės ministerija, Ruandos Registrų centras, Ruandos plėtros taryba, Zanzibaro valstybinis Statistikos biuras, valstybiniai klientai Gvatemaloje, Vietname, Pietų Sudane, Kenijoje, Butane, Saliamono Salose, Mozambike – iš viso 50 šalių Europoje, Užsahario Afrikoje, Pietų bei Pietryčių Azijoje ir mažųjų salų valstybėse.

Pasiekimai

„Norway Registers Development“ su Kambodžos Gyventojų tapatybės departamentu parengė Nacionalinį strateginį gyventojų registracijos ir tapatybės nustatymo planą 2015 – 2024 m. Remiantis juo, vykdoma nacionalinė politika Kambodžoje.

„Norway Registers Development“ su NRD CS konsultantais atliko Lesoto e. Vyriausybės infrastruktūros projekto priešinvesticinę studiją.

„Norway Registers Development“ su antrine bendrove NRD padėjo Vietnamo vyriausybei ir UNIDO (Jungtinių Tautų pramonės vystymo organizacija) įgyvendinti verslo (ypač smulkaus ir vidutinio) aplinkai gerinti skirtą verslo registravimo reformą.

NRD su Ruandos vystymosi taryba šalyje įvykdžius Verslo registravimo reformą, Ruanda Pasaulio banko „Doing business“ indekse pakilo į 8 vietą pasaulyje pagal „Verslo pradžios“ indikatorių bei į 45 vietą – pagal „Verslo vykdymo“ indeksą.

NRD konsultavo Liberijos Prekybos ir pramonės ministeriją dėl institucinės reformos bei Liberijos juridinių asmenų registro vystymo. Projektas apėmė teisinio, organizacinio ir techninio pasirengimo, taip pat bendradarbiavimo tarp institucijų aspektus.  

Intelektinis kapitalas

Teisinių ir organizacinių reformų bei jų įgyvendinimo sistema (verslo, nuosavybės, hipotekos, licencijų ir gyventojų registrai). NRD AS padeda Rytų Afrikos ir Azijos vyriausybėms įgyvendinti verslo aplinką gerinančias programas ir projektus, kurių efektyvumą atspindi Pasaulio Banko kasmetinio „Doing Business" tyrimo rezultatai.

„Norway Registers Development“ palaiko strateginės partnerystės ryšius su tokiomis organizacijomis kaip „Norad“, GIEK, „NABA“, Norvegijos registrų centras („Brønnøysund Register“), Norvegijos ambasados, „Difi“, NITA-U, „FK Norway“, Kauno technologijos universitetas, ISACA Tanzanijos skyrius, Ugandos technologijos ir vadybos universitetas (UTAMU). Įgyvendindama projektus NRD AS bendradarbiauja su tarptautiniais donorais: Pasaulio banko, USAID, IFC, Jungtinių tautų organizacijų ir kitais.

Metinės kibernetinės saugos konferencijos R. Afrikoje rengiamos nuo 2013 metų. Pagrindinis konferencijų tikslas yra padėti organizacijoms gauti naujausias žinias informacinio saugumo srityje ir sukurti IT saugos profesionalų bendruomenę, pasiruošusią ginti savo tinklą ir tinkamai spręsti saugos incidentus. Konferencijos Lietuvoje ir Tanzanijoje pritraukia daugiau kaip 100 IT profesionalų, IT departamentų vadovų, informacinės saugos profesionalų, IT auditorių, pardavėjų atstovų ir įmonių vadovų. „NRD East Africa“, „Cyber Defense Tanzania“, „East Africa Cyber Security“ ir „Africa Cyber Security Initiative“ yra registruoti prekių ženklai.

Kartu su ISACA Tanzanijos skyriumi parengta konsultacinė Tanzanijos nacionalinio kibernetinio saugumo Sistema, kurios paskirtis – suteikti Tanzanijos organizacijoms papildomas praktinio kibernetinio saugumo įgyvendinimo gaires. Pagrindinis sistemos tikslas yra paskatinti organizacijas vertinti kibernetinio saugumo riziką kaip vieną iš svarbiausių rizikų suteikiant jai tokį patį prioritetą kaip finansų, saugos ar operacinės rizikos, darančią poveikį didesnėms sisteminėms rizikoms, būdingoms kritinei infrastruktūrai. Sistema pateikia rekomenduojamus verslo šakos standartus ir geriausią praktiką, kurie turėtų būti įdiegti organizacijoje, siekiant užtikrinti kibernetinio saugumo valdymą ir nustatyti atitinkamas kontrolės procedūras.

2014 m. balandį kartu su Ugandos Technologijos ir vadybos universitetu paruošta „Pasaulio Banko verslo klimato rodiklių apžvalga ir rekomendacijos jų pagerinimui“.

2014 m. liepą Europos politikos analizės centro (Center for European Policy Analysis) išleistos publikacijos „Romania’s “Tipping Point” Advancing the Rule of Law, Governance and Public Leadership“ bendraautorystė.

Norway Registers Development (NRD) FINER sistema bendrinė, nuo platformos nepriklausanti, plečiama ir pakartotinai panaudojama registracijos ir informacijos pildymo internete sistema, išvystyta bendradarbiaujant su Norvegijos registrų centru (Brønnøysund Register Center), gavus Norvegijos industrinio ir regioninio vystymosi fondo paramą.

Klientai apie bendrovę
 

„Nuo pat projekto pradžios iki paskutinių rezultatų pateikimo NRD AS komanda demonstravo itin profesionalų požiūrį ir sėkmingai bendradarbiavo tiek su UNICEF Cambodia, tiek su Kambodžos vyriausybe. Atsižvelgiant į tai, kad projekto sėkmė priklauso nuo didelės grupės susijusių šalių paramos, mes itin džiaugiamės ir vertiname NRD AS komandos gebėjimus įtraukti ir dirbti tiek su vietinėmis, tiek su tarptautinėmis komandomis. <...> Patyrusi ir profesionali NRD AS komanda sugebėjo suteikti paslaugas laiku ir itin kokybiškai – laikantis geriausių tarptautinių praktikų, bet pritaikius jas Kambodžos kontekstui“.

 

NRD AS entuziastingai ir su polėkiu ėmėsi įgyvendinti projektą, ir projektas buvo įgyvendintas laiku. Projekto vystymo komanda paskutinį projekto mėnesį dirbo Ugandos registrų centro biure, diegdami sistemą ir vykdydami darbuotojų mokymus. Tuo metu dalis URSB darbuotojų buvo išsamiai apmokyti kaip pagrindiniai sistemos naudotojai, kad jie suprastų, kaip sistema veikia, ir gebėtų ją pilnai išnaudoti“.

 

NRD itin stengėsi įtraukti susijusias šalis, pasiūlė novatoriškas gebėjimų stiprinimo technikas, kurios viršija įprastai taikomas mokymų veiklas, bei teikė papildomas konsultacijas (pvz. kibernetinio saugumo, techninės pagalbos paslaugų), kurios sukūrė didelę vertę organizacijai. Lesoto karalystės Komunikacijų, mokslo ir technologijų ministerija labai vertina NRD pastangas suprasti vietinį ir regioninį kontekstą bei pasiūlyti sprendimus, kurie būtų naudingi šaliai, taip pat ir NRD nuolatinę paramą, siekiant užtikrinti projekto rezultatų tvarumą“.

 

Mindaugas Glodas
Norway Registers Development AS vykdomasis direktorius

[email protected]