Zissor

 
it paslaugos ir programavimas
Veikla

Daugiau kaip 20 metų patirtį sukaupusios Norvegijos įmonė „Zissor“ – pirmaujantis pasaulio žiniasklaidos monitoringo sprendimų ir žiniasklaidos skaitmeninimo bei paslaugų teikėjas. Bendrovė prie „Novian“ grupės prisijungė 2019 metais.

„Zissor“ programinė įranga leidžia užtikrinti pilną spaudos straipsnių paiešką ir iškarpų parengimą, automatinį straipsnių segmentavimą, paiešką bei lankstų persiuntimą. Šiomis paslaugomis aktyviai naudojasi bibliotekos, archyvai ir leidėjai. Kas savaitę, naudojant „Zissor“ įrangą, skaitmeninama daugiau kaip milijonas laikraščių ir žurnalų puslapių.

2020 m. „Zissor“ išplėtė paslaugų portfelį kitų „Novian“ grupės įmonių programavimo, IT infrastruktūros paslaugomis bei sprendimais.

Klientai

„Zissor“ bendradarbiauja su įvairiomis žiniasklaidos stebėjimo bendrovėmis, žurnalų ir laikraščių leidėjais, archyvais, bibliotekomis.

Žiniasklaidos monitoringo programinės įrangos galimybės apima įvairius formatus, vertinant ir apdorojamos informacijos formatus – nuo PDF, interneto, radijo iki TV, ir  parengiamos informacijos formatus – PDF, XML su metaduomenimis.

Teikiamas ir pilnas paslaugų paketas laikraščių ir žurnalų archyvams skaitmenizuoti. Suteikdama šią galimybę, „Zissor“ bendradarbiauja su partneriais, skenuojančiais mikrofilmus ir popierinius dokumentus.

Produktai

„Zissor“ šiandien suteikia verslui vertę teikdama žiniasklaidos stebėjimo ir skaitmeninimo sprendimus bei perkeldama sukurtą turinį į aktualius formatus. Pagrindinės jos kompetencijos ir galimybės:

  • „Zissor Archive Digitization Software“. Ja naudojasi bibliotekos, archyvai bei leidėjai, kurie skaitmenindami archyvus juos ne tik išsaugoja, bet ir suteikia prie jų prieigą bei galimybę juos surasti.
  • PDF failų konvertavimas į tekstus. Automatizuotai išgauna straipsnius ar kitą turinį iš vieno ar kelių PDF laikraščių ir žurnalų puslapių.
  • Laikraščių ir žurnalų skaitmeninimas. Skaitmenizuoja žurnalų, laikraščių, bibliotekų ir kitus archyvus.
  • „Zissor Media Monitoring Software“. Tai pilnas procesas, leidžiantis efektyviai stebėti mediją – nuo automatinės paieškos iki teksto parengimo, taip pat straipsnių segmentavimo, iškarpų parengimo ir lankstaus persiuntimo.
Pasiekimai

Skaitmeninant Italijos laikraščio „La Stampa“ archyvą, optiniam simbolių atpažinimui pasitelkta „Zissor“ skaitmeninimo paslauga. Ji leido automatiškai parengti paveikslėlius, metaduomenis ir specialiai šiam projektui sukurtą XML. Projekto metu suskaitmeninta daugiau kaip 22 mln. straipsnių.

„Cision“ Jungtinėje karalystėje „Zissor“ programinę įrangą spaudos monitoringui naudoja nuo 2000-ųjų. Ji suteikia optinio bei straipsnių atpažinimo, metaduomenų ištraukimo, aktualių raktažodžių paieškos ir kitas aktualias galimybes ir veikia 24/7 principu.

Ove Dirdal
CEO

[email protected]