Novian

 
it paslaugos ir programavimas
Veikla

Augant įmonių ir organizacijų IT poreikiams, „Novian“ grupė sujungė jai priklausančių Baltijos bei Skandinavijos šalių įmonių pajėgas ir veikia kaip integratorius, teikiantis programavimo, IT infrastruktūros, skaitmeninimo, taip pat kompleksinius šių IT sričių sprendimus bei paslaugas. Šis pokytis klientams reiškia tai, kad į kurią grupės bendrovę ar kurioje šalyje jie besikreiptų, jiems bus suteiktas paslaugų paketas pagal jų poreikius.

Grupės įmonės dirba visose Baltijos šalyse ir Norvegijoje, Moldovoje, aptarnauja ir diegia projektus visame pasaulyje. „Novian“ įmonių projektai 2016-2021 m. apėmė daugiau kaip 50 šalių nuo Europos iki Afrikos, Azijos ir Amerikos.
 
Grupės įmonių veikla apima projektus nuo IT ūkio sklandaus kasdienio veikimo užtikrinimo iki programavimo – miesto ar šalies masto, atskirų sričių informacinių sistemų kūrimo, taip pat skaitmeninimo sprendimų.
 
„Novian“ įmonės įgyvendina projektus įvairiose verslo, e. valdžios, e. sveikatos, su mokesčiais susijusiose ir kitose srityse, sprendimus dirbtinio intelekto srityje. Naujos technologijų galimybės išnaudojamos ir sprendimams, susijusiems su klimato pokyčiais ir orų prognoze, ir diegiant superkompiuterius bei duomenų centrų sprendimus.
 
„Novian“ grupės prioritetai – atsižvelgiant į rinkos poreikius, ir toliau koncentruotis į kompetencijos didinimą tokiose srityse kaip aukšto našumo skaičiavimo įrenginiai, skaitmeninė transformacija, didieji duomenys ir dirbtinis intelektas. Grupė siekia plėsti įmonių veiklos geografiją pirmenybę teikdama Baltijos ir Skandinavijos šalių rinkoms.

Technologijų verslo kryptimi veikia Lietuvos bendrovė „Novian Technologies“ (iki 2020 m. pabaigos veikė BAIP pavadinimu) ir jai priklausančios bendrovės Novian Eesti OÜ“ Estijoje bei „Andmevara SRL“ Moldovoje.

„Novian Technologies“ kompetencijos apima IT infrastruktūros sukūrimą, priežiūrą ir suderinimą su naujais poreikiais. Jos paslaugų portfelyje – su aukšto našumo skaičiavimo įrenginiais ir jų klasteriais susiję, taip pat atviro kodo debesijos technologijų, aukšto patikimumo duomenų, archyvavimo ir kiti sprendimai.
 
Pagrindinė grupės programavimo krypties įmonė – Lietuvoje veikianti „Novian Systems“ (iki 2020 m. pabaigos veikė kaip „Algoritmų sistemos“). Nacionalinių ir „išmaniųjų miestų“ e. sistemų kūrimas, verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimai – tai sritys, kuriose šios srities įmonės yra sukaupusios daugiausia patirties. Šia kryptimi taip pat veikia „Andmevara AS“ Estijoje. Nuo 2021-ųjų, prijungus verslo analitikos ir procesų automatizavimo sprendimų bendrovę „Aceną“, „Novian Systems“ išplėtė programavimo paslaugų spektrą. 2021 m. pabaigoje prie „Novian Systems"  prijungta informacinių sistemų bei programinės įrangos kūrimo bendrovė „Elsis PRO“, leidusi išplėsti „Novian Systems“  programavimo kompetencijas bei pajėgas aviacijos, transporto, energetikos srityse.

„Novian Systems“ siūlo platų programavimo paslaugų paketą, siekia verslo ar institucijų poreikiams efektyviai pritaikyti Lietuvoje ir Estijoje sukauptas žinias bei kompetencijas didžiųjų duomenų, dirbtinio intelekto, robotizuoto procesų automatizavimo srityse.
 
Norvegijoje veikianti pasaulyje žinoma žiniasklaidos stebėsenos programinės įrangos bei skaitmeninimo paslaugų teikėja „Zissor“ 2020 m. paslaugų portfelį išplėtė „Novian“ grupės programavimo, IT technologijų, infrastruktūros paslaugomis bei sprendimais. Jie leidžia organizacijoms teikti pilną IT paslaugų portfelį, o viešojo sektoriaus institucijoms – plėtoti vietos ir nacionalinio masto projektus.

Grupės struktūra


 

Klientai

Dirbdamos įvairiose srityse, „Novian“ įmonės yra pasirengusios sujungti pajėgas klientų poreikiams: nuo konsultacijos IT infrastruktūros priežiūros ar kitais klausimais iki naujos informacinės sistemos sukūrimo, kompleksinio IT ūkiui skirtų paslaugų paketo ar generalinio rangovo paslaugų įgyvendinant didelius projektus.
 
Grupės klientai technologijų srityje – nuo įvairių verslo sektorių – finansų ir draudimo, didmeninės ir mažmeninės prekybos, logistikos ir sandėliavimo, ITT, energetikos, gamybos bendrovių iki ir mokslo institucijų.

Programavimo srityje įmonės yra sukaupusios patirties kurdamos viešojo sektoriaus – e. valdžios, „Išmaniojo miesto“, e. mokesčių ir kitas informacines sistemas. Pagrindiniai klientai skaitmeninimo srityje – žiniasklaidos stebėjimo paslaugų bendrovės, žurnalų ir laikraščių redakcijos, nacionaliniai archyvai, bibliotekos.

Pasiekimai

Vilniaus universitete 2015 m. paleistas moderniausias Baltijos šalyse Nacionalinio atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvas (MIDAS). Pagrindinę IT infrastruktūrą jam suprojektavo „Novian Technologies“ su partneriais. MIDAS tikslas – saugoti, analizuoti mokslo tyrimų duomenis, didinti jų prieinamumą.

„Novian Technologies“ Burkina Faso sostinėje WASCAL IT kompetencijų centre įdiegė didelio našumo klimato stebėsenos ir modeliavimo superkompiuterį. Jis leidžia apdoroti milžiniškus duomenų kiekius ir efektyviau kurti priemones, padedančias Vakarų Afrikos valstybėms prisitaikyti prie aplinkos pokyčių.

Lietuvos Registrų centro tvarkoma e. sveikatos sistema šalyje išsiskiria duomenų kiekiu. Viena svarbiausių jos dalių yra nuo 2015 m. veikiantis e. receptas. Vien 2019 m. buvo išrašyta daugiau kaip 10 mln. e. receptų. Centralizuotą e. receptų sistemą sukūrė ir įdiegė bendrovė „Novian Systems“.

2011 m. Lietuvos gyventojų ir būstų surašyme dalyvavo 6 tūkst. surašinėtojų. ietuvos statistikos departamentas nusprendė šiam procesui pasitelkti naujus IT sprendimus, kuriuos įdiegė „Novian Systems“. Naudojant naują surašymo būdą, 2021 m. visuotinį Lietuvos gyventojų surašymą atliks 5 specialistai.

Skaitmeninant Italijos laikraščio „La Stampa“ archyvą, optiniam simbolių atpažinimui pasitelkta „Zissor“ skaitmeninimo paslauga. Ji leido automatiškai parengti paveikslėlius, metaduomenis ir specialiai šiam projektui sukurtą XML. Projekto metu suskaitmeninta daugiau kaip 22 mln. straipsnių.

„Cision“ Jungtinėje karalystėje „Zissor“ programinę įrangą spaudos monitoringui naudoja nuo 2000-ųjų. Ji suteikia optinio bei straipsnių atpažinimo, metaduomenų ištraukimo, aktualių raktažodžių paieškos ir kitas aktualias galimybes ir veikia 24/7 principu. 

Evaldas Rėkus
Direktorius

[email protected]