BAIP

 
it paslaugos ir programavimas
Veikla

Kritinės IT infrastruktūros paslaugų bendrovė, teikianti informacinių sistemų atsparumo ir mobiliųjų įrenginių valdymo paslaugas didžiausiems korporaciniams IT naudotojams bei viešojo sektoriaus organizacijoms.

Įmonė siūlo sertifikuotus sprendimus ir dirba su pasaulinius kritinės IT infrastruktūros, spausdinimo bei sprendimų vartotojams prekių ženklus valdančiais partneriais. BAIP yra žinoma kaip strateginis IT infrastruktūros architektūros partneris, turintis didelės apimties tarptautinių projektų įgyvendinimo patirties bei padedantis organizacijoms įsidiegti veiklos tęstinumą užtikrinančius procesus ir technologijas.

Įmonės veikla apima kritinės IT infrastruktūros projektavimą, diegimą ir priežiūrą per sutartą laikotarpį (SLA), duomenų archyvavimo ir atstatymo, debesų kompiuterijos ir virtualizacijos sprendimus, duomenų bazių ir aplikacijų migraciją, techninės įrangos garantinį ir pogarantinį aptarnavimą, spausdinimo, kopijavimo ir skenavimo sprendimą įstaigoms ir įmonėms „CopyPrint“ ir kitas pilnai valdomas paslaugas (managed services).

BAIP įgyvendina išskirtinius projektus, skirtus mokslui ir verslui. Bendrovė projektuoja ir diegia didelio našumo kompiuterines sistemas, debesų kompiuterijos ir atviras modulines architektūras duomenų centrams, virtualizacijos sprendimus, taip pat – didelės talpos daugiamačių duomenų ilgalaikio saugojimo sprendimus. BAIP turi kompetencijų kurti išskirtinius ir patogius naudoti technologinius sprendimus, kurie optimizuoja klientų verslo procesus. Įmonė yra išplėtojusi įgaliotųjų IT paslaugų teikėjų tinklą Baltijos šalyse ir Rytų Afrikoje.

BAIP dirba ir įgyvendina projektus Baltijos bei Šiaurės šalyse, Rytų ir Centrinėje Europoje, Rytų Afrikoje bei veikia kaip „Norway Registers Development AS“ kritinės IT infrastruktūros kompetencijos centras visame pasaulyje.

Klientai

Lietuvos bankas, „Danske Bank A/S“ Lietuvos filialas, Šiaulių bankas, SEB bankas, „Swedbank“, Western Union, DPD, „Mars“, „Maxima“, Vilniaus universitetas, Kauno technologijos universitetas, VU Tarptautinio verslo mokykla, Vadybos ir ekonomikos universitetas, ūkio, energetikos, finansų, vidaus reikalų, užsienio reikalų, sveikatos apsaugos ministerijos, Mauricijaus registrų centras, Centrinis Burundžio bankas, Zimbabvės centrinis bankas, taip pat laivininkystės, logistikos, transporto, mažmeninės prekybos, medicinos ir farmacijos įmonės, mokslo ir kitos organizacijos. BAIP kasmet įgyvendina virš 200 sutarto paslaugų lygio (SLA) priežiūros sutarčių.

Pasiekimai

BAIP su partneriais Vilniaus universitete suprojektavo ir įdiegė superkompiuterius. Du 3 200 skaičiavimo branduolių ir daugiau kaip 800 TB diskinės erdvės našių skaičiavimų klasterių kompleksai yra didžiausi Lietuvoje.

BAIP bankui „Swedbank” įdiegė klientams skirtus naujus interneto banko terminalus ir teikia integruotas jų aptarnavimo paslaugas banko padaliniuose Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Visose trijose Baltijos valstybėse įrengta 430 įrenginių.

BAIP kartu su jungtinės veiklos partneriais suprojektavo ir pateikė pagrindinę IT infrastruktūrą didžiausiam ir moderniausiam Baltijos valstybėse Nacionalinio atviros prieigos mokslo informacijos duomenų archyvui (MIDAS).

Ruandos nacionaliniam bankui BAIP suteikė avarinio atstatymo (DRS) centro įdiegimo ir priežiūros, tinklų atnaujinimo įdiegimo ir priežiūros bei centralizuoto duomenų atsarginio kopijavimo ir atstatymo sprendimo įdiegimo konsultacijų paslaugas.

Intelektinis kapitalas

CopyPrint – šiuolaikiškas spausdinimo, kopijavimo ir skenavimo sprendimas su 24/7 priežiūra Baltijos šalyse.

BAIP sukurta ir patentuota BAIP CIMF (Critical Infrastructure Maintenance Framework) – praktikoje išbandyta kritinės IT infrastruktūros priežiūros, vystymo ir veiksnumo atstatymo paslaugoms teikti skirta metodika, sukurta remiantis geriausiomis praktikomis – ITIL v3, bei laikantis ISO kokybės reikalavimų. CIMF yra registruotas prekės ženklas.

BAIP bendradarbiauja ir vykdo įvairius projektus su tarptautinėmis organizacijomis bei mokslininkų bendruomene Lietuvoje ir užsienyje. Pavyzdžiui, kartu su Vilniaus universitetu įkurtas VU DiSCC Lietuvoje, suorganizuota „EGI User Forum 2011“ konferencija Vilniuje.

BAIP yra sertifikuota ISO/IEC 20000-1:2011, LST EN ISO 140001:2005, LST EN ISO 9001:2008. Bendrovė taip pat yra įsidiegusi LEAN, naudojasi ITIL v.3, COBIT 5 metodikomis.

Klientai apie bendrovę
 

„Projektui realizuoti pasirinkome įmonę BAIP, sertifikuotą teikti mobiliųjų įrenginių valdymo sprendimus ir turinčią tokiems darbams paruoštus profesionalius specialistus“, – Jonas Gudmundsson, SEB Baltijos šalių operacijų ir IT vadovas.

 

„Visi patiria įvairių situacijų. Man svarbiausia, kad BAIP SPRENDŽIA. Jei nežino kaip – aiškinasi, užtrunka, bet SPRENDŽIA“, – Tomas Kriščiūnas, UAB „Archyvų sistemos“ Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje generalinis direktorius.

 

Gytis Umantas
Generalinis direktorius

g.umantas@baip.lt